| Technical Information | |
|---|---|
| Minimum Frequency Response | 20 Hz |
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Audio | |
|---|---|
| Audio Channels | 3 |
| RMS Output Power | 35 W |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 1.8" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 8.5" |
| Weight (Approximate) | 10.95 lb |