| Technical Information | |
|---|---|
| Area Coverage | 1570 ft |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Stainless Steel |
| Product Material | Stainless Steel |
| Form Factor |
|
| Height | 4.5" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 2.8" |
| Weight (Approximate) | 0.44 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Application/Usage |
|
| Country of Origin | United States |