| Technical Information | |
|---|---|
| Wiring Type | 2-wire |
| Maximum Wiring Distance | 650 ft |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 4" |
| Display Screen Type | TFT LCD |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Height | 7.7" |
| Width | 7.3" |
| Depth | 3.3" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Country of Origin | Japan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |