| Technical Information | |
|---|---|
| Communication Mode | Full-duplex |
| Wiring Type | 2-wire |
| Maximum Wiring Distance | 330 ft |
| Camera | |
|---|---|
| Image Sensor Type | CMOS |
| Minimum Illumination | 5 lux |
| Horizontal Viewing Angle | 170° |
| Vertical Viewing Angle | 100° |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Die-cast Aluminum |
| Durability | Weather Resistant |
| Height | 6.8" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 1" |
| Weight (Approximate) | 1.43 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Door Entry |
| Country of Origin | Thailand |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |