| Technical Information | |
|---|---|
| Communication Mode | Full-duplex |
| Maximum Wiring Distance | 165 ft |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 7" |
| Display Screen Type | TFT LCD |
| Screen Resolution | 800 x 480 |
| Touchscreen | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.7" |
| Width | 10" |
| Depth | 1.2" |
| Weight (Approximate) | 1.72 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Door Entry |
| Additional Information |
|
| Country of Origin | Thailand |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |