| Technical Information | |
|---|---|
| Communication Mode | Full-duplex |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 7" |
| Display Screen Type | TFT LCD |
| Touchscreen | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Consumption | 5.90 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.8" |
| Width | 8.9" |
| Depth | 1" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | Thailand |