| Technical Information | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP65 |
| Impact Protection (IK) Rating | IK08 |
| Camera | |
|---|---|
| Image Sensor Type | CMOS |
| Camera Resolution | 1.2 Megapixel |
| Minimum Illumination | 5 lux |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Consumption | 5.28 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Stainless Steel |
| Durability | Water Resistant |
| Height | 11.7" |
| Width | 7" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | Thailand |