| Product Information | |
|---|---|
| Application/Usage | Door Entry |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Operating Voltage | 24 V AC |
| Maximum Input Current | 500 mA |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.4" |
| Width | 2.2" |
| Depth | 0.9" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Aiphone GT Stations |
| Environmentally Friendly | Yes |