| Technical Information | |
|---|---|
| Handset | Yes |
| Features | Door Release |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mount |
| Height | 7.9" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight (Approximate) | 11.68 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Aiphone GT Series Multi-Unit Entry System |