| Product Information | |
|---|---|
| Application/Usage | Multipurpose |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Product Material |
|
| Height | 1" |
| Width | 2.1" |
| Weight (Approximate) | 4.32 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |