Adesso WKB-5100CB Accessories
WKB-5100CB
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Type | Keyboard |
| Keyswitch Technology | Scissors |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Number of Keys | 78 |
| Hot Keys |
|
| Localization | English (US) |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | Mouse |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 0.70" |
| Keyboard/Keypad Width | 11.20" |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.70" |
| Pointing Device Height | 1.50" |
| Pointing Device Width | 2.20" |
| Pointing Device Depth | 3.70" |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 14.64 oz |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 1.80 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Device Supported |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |