Adesso WKB-3500UB Accessories
WKB-3500UB
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Membrane |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | RF |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance | 30 ft |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Number of Keys | 105 |
| Keyboard/Keypad Features | Split Layout |
| Hot Keys |
|
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization | English (US) |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | Trackball |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 1.50" |
| Keyboard/Keypad Width | 20.50" |
| Keyboard/Keypad Depth | 9.30" |
| Keyboard/Keypad Length | 20.50" |
| Weight (Approximate) | 2 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |