| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Bill Compartments | 5 |
| Number of Coin Compartments | 8 |
| Lock Type | Keyed Lock |
| Number of Media Slots | 1 |
| Number of Key Lock Positions | 3 |
| Drawer Release Type | Electronic |
| Features |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24V |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| RJ-11 | Yes |
| RJ-12 | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Steel |
| Height | 3.9" |
| Width | 16" |
| Depth | 16" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |