Adesso IMOUSEP20 Accessories
IMOUSEP20
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Rechargeable | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 4.6" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 1.6" |
| Weight (Approximate) | 3 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Device Supported | Desktop Computer |