| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
| Pointing Device Cable Length | 6 ft |
| Movement Detection | Electromagnetic |
| Total Number of Buttons | 2 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 0.5" |
| Width | 3.4" |
| Depth | 2.7" |
| Weight (Approximate) | 6.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| System Requirements |
Operating Systems:
|
| Operating System Compatibility | Windows 10 |
| Device Supported | Computer |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |