| Technical Information | |
|---|---|
| Operating Distance | 0.39" |
| Connectivity Technology | Cable |
| Platform Supported |
|
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Active Area | 12" x 7" |
| Input Devices | |
|---|---|
| Input Device Type | Pen |
| Input Resolution | 5080 lpi |
| Pressure Levels | 8192 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Number of USB Ports | 1 |
| Controls/Indicators | |
|---|---|
| Buttons & Controls | Hotkeys: 8 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 5 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 0.7" |
| Width | 10" |
| Depth | 14" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| System Requirements |
System:
|
| Certifications & Standards |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |