Adesso AKB-212UB Accessories
AKB-212UB
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Industrial Silicon Rubber |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Cable Length | 6 ft |
| Number of Keys | 87 |
| Keyboard/Keypad Features | Waterproof |
| Hot Keys |
|
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization | English (US) |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.43" |
| Keyboard/Keypad Width | 12.24" |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.82" |
| Weight (Approximate) | 7.04 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| System Requirements |
Operating Systems:
|
| Platform Supported |
|
| Device Supported | Computer |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |