Adesso AKB-132UY Accessories
AKB-132UY
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Membrane |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Number of Keys | 122 |
| Keyboard/Keypad Features | Numeric Keypad |
| Hot Keys |
|
| Localization | English (US) |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Keyboard/Keypad Height | 0.80" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.70" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.60" |
| Weight (Approximate) | 1.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| System Requirements |
|
| Platform Supported |
|
| Device Supported | Computer |
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |