3M Touch Systems BPTMS002 Accessories
BPTMS002
| Technical Information | |
|---|---|
| Display Type Supported | LCD |
| Display Size Supported | 13" |
| Device Supported | 2 in 1 Notebook |
| Aspect Ratio | 3:2 |
| Orientation | Landscape |
| Anti-glare | Yes |
| Viewing Area Dimension | 11.06" x 8.03" |
| Touch Compatibility | Yes |
| Film Classification | Bright Screen |
| Screen Attachment |
|
| Blue Light Reduction | Yes |
| Reversible | Yes |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color |
|
| Durability |
|
| Height | 8.03" |
| Width | 11.06" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility | Microsoft Surface® Pro 8, 9 or Pro X, 13in Notebook |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |