3M Touch Systems BP140W1E Accessories
BP140W1E
| Technical Information | |
|---|---|
| Display Type Supported | LCD |
| Display Size Supported | 14" |
| Device Supported | 2 in 1 Notebook |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Widescreen | Yes |
| Orientation | Landscape |
| Anti-glare | Yes |
| Viewing Area Dimension | 12.11" x 7.87" |
| Touch Compatibility | Yes |
| Film Classification | Bright Screen |
| Screen Attachment |
|
| Blue Light Reduction | Yes |
| Reversible | Yes |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color |
|
| Durability |
|
| Height | 7.87" |
| Width | 12.11" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |