Escáneres de Código de Barras Portátiles Datalogic TD1120-BK-90
TD1120-BK-90
Seleccionar modelo
Key Features:
- Available with two reading window sizes: **6.5 cm / 2.6 in** and **9.0 cm / 3.5 in**.
- Outstanding reading performance on damaged and poorly printed barcodes.
- Multiple interface options: **USB**, **Keyboard Wedge**, **RS-232**, and **Wand Emulation**.
- Compact and innovative **'read-thru' holder** for hands-free operation.
- **Drop resistance** of 1.5 m / 5.0 ft for enhanced durability.
Specifications:
- Decoding Capability: 1D/Linear Codes, Stacked Codes
- Electrical:
- Current: Operating (Typical): **< 100 mA @ 5 VDC**
- Input Voltage: **5 VDC +/- 0.5 V**
- Environmental:
- Ambient Light: **0-20,000 lux**
- Drop Resistance: **1.5 m / 5.0 ft**
- ESD Protection: **16 kV**
- Humidity: **5-95% Non-Condensing**
- Sealing: **IP30**
- Physical Characteristics:
- Colors Available: **Black** (custom options available)
- Dimensions: **65 Pro & Lite: 16.0 x 8.4 x 5.8 cm; 90 Pro & Lite: 17.0 x 10.4 x 6.7 cm**
- Weight: **65 Pro & Lite: 130 g; 90 Pro & Lite: 153 g**
Características principales
-
Punto de Venta: Sí
-
Color de la funda: Black
-
conectividad: Corded
-
Conexión: USB
-
Capacidad de Escaneo: 1D, 2D, Imager
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability | 1D |
| Barcode Symbology Supported |
1D / Linear Codes:
Stacked Codes:
|
| Image Sensor Type |
|
| Maximum Scan Resolution | 4 mil |
| Depth of Field |
|
| Scan Pattern | Omni-directional |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Product Color | Black |
| Height | 6.7" |
| Width | 2.7" |
| Depth | 4.1" |
| Weight (Approximate) | 5.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
USB Cable separate |
| Country of Origin | Vietnam |
td1100.pdf TD1120-BK-90
td1100-2021.pdf MOD-TD1100