Impresoras de Recibos Star Micronics 39448410
39448410
Seleccionar modelo
Key Features
- **High Speed**: 150mm/s for fast-paced transactions
- **Reliable Auto Cutter**: Ensures consistent cutting with up to 1 million cuts
- **Multiple Interfaces**: Includes Serial, Parallel, USB, and Ethernet options
- **Compact Design**: Small footprint fits perfectly into any workspace
- **Easy Setup**: Comes with installation CD and full driver suite
- **Versatile Mounting Options**: Horizontal and vertical mounting compatibility
Specifications
- Print Method: Direct Thermal
- Print Speed: 150mm/s (30 Receipts per Minute)
- Paper Width: 80mm / 58mm
- Paper Thickness: 0.06 - 0.08mm
- Paper Diameter: Max 83mm
- Power: DC24V
- Resolution: 203 dpi
- Dimensions: W=142mm, H=132mm, D=203.5mm
- MCBF: 60 Million Lines
- Warranty: 3-Year Limited Warranty for U.S. and Canada
Características principales
-
Punto de Venta: Sí
-
Color de la funda: Grey
-
Conexión: Serial
-
Tecnología de Impresión: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 5.91 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Number of Columns | 64 |
| Maximum Print Width | 2.83" |
| Barcode Symbology Supported | PDF-417 |
| Features | Tear-off |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 2 MB |
| Flash Memory | 16 KB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type | Thermal Paper |
| Media Thickness | 3.35 mil |
| Maximum Roll Diameter | 3.27" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation | ESC/POS |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Gray |
| Height | 5.2" |
| Width | 5.6" |
| Depth | 8" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Tear Bar Version |
| Platform Supported |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
mod-tsp650-star_micronics-receipt-printers-datasheet.pdf 39448410
mod-tsp650-star_micronics-receipt-printers-setup-guide.pdf 39448410
mod-tsp650-star_micronics-receipt-printers-user-manual.pdf 39448410
star-micronics-tsp650.pdf 39448410
mod-tsp650-star_micronics-receipt-printers-datasheet.pdf MOD-TSP650
mod-tsp650-star_micronics-receipt-printers-setup-guide.pdf MOD-TSP650
mod-tsp650-star_micronics-receipt-printers-user-manual.pdf MOD-TSP650