Impresoras de Etiquetas Bixolon SPP-L3000WK
SPP-L3000WK
Seleccionar modelo
Key Features
- Fast printing speed: Up to 5 IPS (127 mm/sec)
- Durable design: IP54 rated for water and dust resistance
- Lightweight: Weighs just 694g for easy portability
- Smart connectivity: Simultaneously connects Bluetooth and WLAN
- Easy setup: LCD display allows quick printer status checks
Specifications
- Print Method: Direct Thermal
- Print Speed: Up to 5 ips (127 mm/sec)
- Print Resolution: 203 dpi
- Print Width: Up to 72 mm
- Dimensions: 119.0 x 159.0 x 79.0 mm
- Weight: 694g (including battery)
- Battery: 7.4 V Li-ion, 2,600 mAh (Rechargeable)
- Connectivity: USB, Serial, Bluetooth, Wi-Fi
- Operating Temperature: -15~50°C
- Drop Rate: 2.1 m/7 ft.
Características principales
-
Formato de Equipos: Mobile
-
Robusto: Industrial
-
Conexión: Serial, USB
-
Tecnología de Impresión: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 5 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 2.83" |
| Application/Usage | Mobile |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 128 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 2.60" |
| Maximum Label Width | 3.15" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Height | 6.3" |
| Width | 4.7" |
| Depth | 3.1" |
| Weight (Approximate) | 1.53 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Cables Included | AC |
| Platform Supported |
|
spp-l3000.pdf SPP-L3000WK
spp-l3000.pdf MOD-SPP-L3000