Enrutadores Inalámbricos TP-Link ARCHERAX55
ARCHERAX55
Seleccionar modelo
| Technical Information | |
|---|---|
| Virtual Assistant Supported | Alexa |
| Wi-Fi Generation | Wi-Fi 6 |
| Network Band | Dual Band |
| Wireless Specifications | |
|---|---|
| Broadband Transmission Technology | Ethernet |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| ISM Band | Yes |
| UNII Band | Yes |
| ISM Maximum Frequency | 2.40 GHz |
| UNII Maximum Frequency | 5 GHz |
| Total Number of Antennas | 4 |
| Number of External Antennas | 4 |
| Total Wireless Transmission Speed | 375 MB/s |
| Encryption Standard |
|
| Firewall Type |
|
| Wi-Fi Mesh System | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Number of Network (RJ-45) Ports | 4 |
| USB | Yes |
| Number of Broadband (RJ-45) Ports | 1 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| VPN Supported | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.5" |
| Width | 10.2" |
| Depth | 5.3" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
Legal Disclaimer: Actual network speed may be limited by the rate of the product's Ethernet WAN or LAN port, the rate supported by the network cable, Internet service provider factors and other environmental conditions. |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |