Servidores de Consola y Dispositivos Opengear OM1204
OM1204
Seleccionar modelo
| Technical Information | |
|---|---|
| Device Type | Console Server |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Speed | 1.40 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 1.95 GB |
| Memory Technology | DRAM |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Standard | 10/100/1000Base-T |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| USB | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| Number of USB Ports | 4 |
| Number of Serial Ports | 4 |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Consumption | 25 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Height | 1.7" |
| Width | 8.7" |
| Depth | 6.7" |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Environmental:
|
| Country of Origin | United States |