Computadoras Ergotron SV43-13B0-0
SV43-13B0-0
Seleccionar modelo
Key Features
- **Auto-locking drawer system** for secure and efficient medication management
- Supports **up to 1,000 users** with variable-length PINs using StyleLink software
- Extra rows of drawers can be added, accommodating **up to 5 rows**
- **Ergonomic design** fosters caregiver wellness and productivity
- Pre-configured with **9 single drawers**
- Ships fully assembled for immediate use
Specifications
- Dimensions (Wheel-to-Wheel Base): 17" x 21" (43 x 53.3 cm)
- Storage Compartment: 17.75" W x 14.75" D x 4" H (45 x 37.5 x 10.1 cm)
- Cart Weight: Approximately 87 lbs (39.5 kg)
- Weight Capacity: **Up to 37 lbs** depending on options
- Warranty: 5-year mechanical, 1-year electrical
- Material: Antimicrobial-treated aluminum, high-grade plastic, zinc-plated steel
- Caster System: Four 4" casters, two locking
| Technical Information | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| Total Number of Drawers | 1 |
| Maximum Screen Size Supported | 24" |
| Maximum Load Capacity | 37.04 lb |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Standard |
|
| Product Material |
|
| Form Factor | Floor |
| Weight (Approximate) | 79 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |
sv43.pdf SV43-13B0-0
sv43.pdf MOD-ERGOTRON-STYLEVIEW-SV43