Antenas de red Zebra AN440-CPDFQ915WR
AN440-CPDFQ915WR
Seleccionar modelo
Key Features
- Dual-element architecture, ideal for bi-static operations.
- Rugged design suitable for industrial applications.
- IP-67 environmental rating for durability.
- Flexible use: can operate as two separate mono-static antennas.
- Long read range for effective RFID tag communication.
Specifications
- Dimensions: 22.6 inches L x 10.2 inches W x 1.32 inches D
- Weight: 4.2 lbs (1.9 kg)
- Frequency Range: 902 - 928 MHz
- Gain: 6 dB iL
- Temperature Range: -40°F to +185°F (-40°C to +85°C)
- Sealing: RoHS Compliant, UV Stable ASA housing
- Max Power: 10 W
- Warranty: 12 months against defects
| Technical Information | |
|---|---|
| Frequency Band Type | UHF |
| Operating Frequency Range | 902 MHz to 928 MHz |
| Antenna Gain (Isotropic) | 6 dBi |
| Features |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Number of Connectors | 2 |
| Connector Type | N-Type |
| USB | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 22.60" |
| Width | 10.20" |
| Depth | 1.32" |
| Form Factor | Wall Mount |
| Weight (Approximate) | 4.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Country of Origin | Malaysia |
mod-an440-zebra-antennas-datasheet.pdf AN440-CPDFQ915WR
mod-an440-zebra-antennas-quick-guide.pdf AN440-CPDFQ915WR
uhf-rfid-antennas-spec-sheet-en-us.pdf AN440-CPDFQ915WR
mod-an440-zebra-antennas-datasheet.pdf MOD-AN440
mod-an440-zebra-antennas-quick-guide.pdf MOD-AN440