| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Synchronizing Capability | Yes |
| Device Supported | Bar Code Scanner |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Height | 2.8" |
| Width | 3.3" |
| Depth | 8.3" |
| Weight (Approximate) | 6 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Zebra Handheld Imagers:
|
| Country of Origin | Mexico |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 12 Month |