Inalámbrico y Redes D-Link DGS-1100-08V2
DGS-1100-08V2
Seleccionar modelo
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Network Ports | 8 |
| Port/Expansion Slot Details | 8 x Gigabit Ethernet Network |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Technology | 1000Base-T |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Layer Supported | 2 |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Supply |
| Power Consumption | 4.94 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.1" |
| Width | 5.7" |
| Depth | 3.2" |
| Weight (Approximate) | 11.99 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |