| Technical Information | |
|---|---|
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 50000 Pages |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 6.3" |
| Width | 11.2" |
| Weight (Approximate) | 2.60 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Device Supported | Laser Printer |
| Compatibility |
Brother Printers:
|
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |