Todo-en-Uno Elo E797640
E797640
Seleccionar modelo
Key features:
- 19" HD wide-screen display for vibrant visuals.
- Fanless design ensures quiet operation, perfect for hospitality environments.
- Multiple touch technologies: AccuTouch, IntelliTouch Plus, and iTouch.
- Expandable memory up to 4GB for enhanced performance.
- Drip-proof IPX1 rated enclosure for added durability.
Specifications:
- Processor: Intel 1.66GHz Atom Dual-Core D510
- Memory: 2GB DDR2 DIMM (expandable to 4GB)
- Storage: 160GB 2.5" SATA HDD
- Display Resolution: 1366 x 768 @ 60Hz
- Brightness: 250 nits
- Dimensions: 18.7" x 14.9" x 8.9"
- Weight: 20.1 lbs (with stand)
- Operating Temperature: 0°C to 35°C
- Warranty: 3 years
- Agency Certification: UL/cUL, FCC, TUV, CE
Características principales
-
Punto de Venta: Sí
-
Conexión: USB, Serial
-
Tipo de pantalla: No
| Technical Information | |
|---|---|
| Cooling Fan | Fan-cooled |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Speed | 3.30 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 2 GB |
| Memory Technology | DDR3 SDRAM |
| Storage | |
|---|---|
| Hard Drive Capacity | 320 GB |
| Hard Drive Interface | SATA |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 18.5" |
| Display Screen Type | LED |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | 2500 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Cash Drawer Port | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Windows 7 Professional x64 with SP1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Dark Gray |
| Height | 14.2" |
| Width | 18.7" |
| Depth | 12.4" |
| Weight (Approximate) | 16.76 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
elo_c-series.pdf E797640
elo_c-series.pdf MOD-C-SERIES