Terminales Portátiles Datalogic 944700011
944700011
Seleccionar modelo
The Datalogic Memor™ 1 Mobile Computer is the versatile solution your business needs for efficient data capture across various applications, from retail to warehousing. Powered by a robust Qualcomm Snapdragon platform and featuring Android™ 8.1 (Oreo) with Google Mobile Services, this device is designed with flexibility in mind. Available in both handheld and pistol-grip versions, its wireless charging compatibility and advanced imaging technologies help boost productivity while ensuring high reliability.
Key Features
- Multi-purpose device: Available as handheld or pistol-grip version.
- Wireless charging: Eliminates contact wear and support costs.
- Boost & Fast charging: Quick charging options available.
- VoIP capabilities: Functions as a phone or PTT device over Wi-Fi.
- 4.3" capacitive display: with Gorilla® Glass for durability.
- Green Spot technology: Visual feedback for successful scans.
Specifications
- Wireless Communications
- WLAN: IEEE 802.11 a/b/g/n
- Bluetooth® 4.0
- NFC communication
- Decoding Capability: 1D/2D codes, postal codes
- Battery: Rechargeable Li-Ion, 3,000 mAh
- Drop Resistance: 1.2m - 1.5m depending on configuration
- Operating Temperature: -10°C to 50°C
- Display: 4.3" TFT-LCD, FWVGA, capacitive multi-touch
- Weight: Handheld: 275g; Pistol-Grip: 305g
- Warranty: 1-Year Factory Warranty
Características principales
-
Sistema: Android
-
Robusto: Industrial
-
Conexión: Bluetooth
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Image Sensor Type | Imager |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 2 GB |
| Flash Memory | 16 GB |
| Memory Card Supported |
|
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 4.3" |
| Screen Mode | FWVGA |
| Screen Resolution | 854 x 480 |
| Display Screen Type | LED |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n |
| Bluetooth | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Android 8.1 Oreo |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Gun |
| Weight (Approximate) | 10.76 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
mod-memor-1-datalogic-handheld-terminals-datasheet.pdf 944700011
mod-memor-1-datalogic-handheld-terminals-user-manual.pdf 944700011
datalogic_memor_1.pdf 944700011
mod-memor-1-datalogic-handheld-terminals-datasheet.pdf MOD-MEMOR-1
mod-memor-1-datalogic-handheld-terminals-user-manual.pdf MOD-MEMOR-1