Terminales Portátiles Datalogic 911350010
911350010
Seleccionar modelo
The DataLogic Joya Touch Mobile Computer is the ultimate all-in-one device designed for retail optimization. Featuring both handheld and pistol-grip options, this versatile device is perfect for self-shopping, inventory management, and access control. With a sleek touchscreen interface and customizable designs, the Joya Touch not only enhances the shopping experience but also boosts operational efficiency. Its revolutionary wireless charging cradle means less maintenance and greater device longevity, making it an invaluable tool for retailers seeking improved ROI.
- Multi-purpose device: Handheld or pistol-grip form factor
- Wireless charging cradle: Reduces maintenance costs
- Fast recharging: 80 minutes of use after 15 minutes of charging
- Datalogic SoftSpot technology: Innovative touch display triggering
- Supports Beacons: For in-store localization and promotions
- Wireless Communications:
- IEEE 802.11 a/b/g/n
- Bluetooth wireless technology v4.0
- NFC communication available
- Decoding Capability:
- 1D/Linear Codes, 2D Codes, Postal Codes
- Environmental:
- Drop Resistance: 1.2 m / 4.0 ft
- Operating Temperature: -10 to 50 °C / 14 to 122 °F
- Physical Characteristics:
- 4.3 inch full touch TFT-LCD display
- Weight: Handheld 275 g / Pistol-Grip 305 g
Características principales
-
Sistema: Windows
-
Conexión: Bluetooth
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Image Sensor Type | Imager |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 512 MB |
| Flash Memory | 1 GB |
| Memory Card Supported | SD |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 4.3" |
| Screen Mode | FWVGA |
| Screen Resolution | 854 x 480 |
| Display Screen Type | LCD |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n |
| Bluetooth | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Windows Embedded Compact 7 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Gun |
| Height | 5.7" |
| Width | 3" |
| Depth | 4.6" |
| Weight (Approximate) | 10.76 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | Slovakia |
mod-joya-touch-plus-datalogic-handheld-terminals-datasheet.pdf 911350010
mod-joya-touch-plus-datalogic-handheld-terminals-user-manual.pdf 911350010
datalogic-joya-touch.pdf 911350010
datalogic-joya-x2-pdt.pdf 911350010
mod-joya-touch-plus-datalogic-handheld-terminals-datasheet.pdf MOD-JOYA-TOUCH-PLUS
mod-joya-touch-plus-datalogic-handheld-terminals-user-manual.pdf MOD-JOYA-TOUCH-PLUS