Monitores Elo E266835
E266835
Seleccionar modelo
Key features:
- 55-inch Full HD display with vibrant colors and sharp details.
- Up to 40 touches for seamless interaction.
- Commercial grade design for continuous use in demanding environments.
- 3-year warranty with optional extended coverage.
- Flexible mounting options in portrait, landscape, or tabletop orientations.
- Built-in Ambient Light Sensor for automatic panel color adjustments.
Specifications:
- Model: 5503L
- Bezel Color: Black
- Display: 55" / 1397 mm diagonal, active matrix TFT LCD
- Native Resolution: Full HD 1920 x 1080 @ 60Hz
- Touch Technology: TouchPro® PCAP and Infrared
- Brightness (typical): 450 nits
- Contrast Ratio: 4000:1
- Weight: Unpackaged 81.76 lbs / 37.09 Kg
- Maximum Operating Time: 24 hours/day
- Warranty: 3 years standard, optional extended warranties available
Características principales
-
Tocar: Sí
-
Conexión: USB
| Technical Information | |
|---|---|
| Screen Size Class | 19" |
| Viewable Screen Size | 19" |
| Screen Mode | SXGA |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 1280 x 1024 |
| Color Supported | 16.2 Million Colors |
| Contrast Ratio | 550:1 |
| Brightness | 270 Nit |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen | Yes |
| Touchscreen Type | Surface Acoustic Wave |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Dark Gray |
| Height | 15.2" |
| Width | 16.9" |
| Depth | 8.2" |
| Weight (Approximate) | 17.42 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Security lock receptacle |
1915l-2021.pdf E266835
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-datasheet-elo-touch-1215l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-datasheet-elo-touch-1509l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-datasheet-elo-touch-1515l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-datasheet-elo-touch-1715l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-datasheet-elo-touch-1915l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-manual-elo-touch-1215l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-manual-elo-touch-1509l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS
mod-touch-solutions-entry-level-lcds-elo-monitor-manual-elo-touch-1515l-1715l-1915l.pdf MOD-TOUCH-SOLUTIONS-ENTRY-LEVEL-LCDS