Escáneres de Código de Barras Portátiles Honeywell 1280IFR-3SER
1280IFR-3SER
Seleccionar modelo
Key Features:
- Full Range Linear Depth of Field: Scans up to 54 feet with exceptional accuracy.
- Class-Leading Durability: IP65 rated to endure 5,000 tumbles and 50 drops from 6.5 feet.
- Outstanding Scan Performance: Efficiently reads poor quality and damaged barcodes.
- Industrial Grade Cable: Designed for extreme environments, tested for durability.
- Remote Management: Easily manage scanners within your network using Remote MasterMind™ Software.
Specifications:
- Dimensions: 133 mm x 75 mm x 195 mm (5.2" x 2.9" x 7.7")
- Weight: 335g
- Input Voltage: 4.0 to 5.5 VDC
- Operating Power: 1.80 W (360mA @ 5 VDC)
- Drop Rating: Survives 50 drops from 6.5 feet
- Operating Temperature: -30°C to 50°C (-22°F to 122°F)
- Environmental Sealing: IP65 rated
- Warranty: 3 years factory warranty
Características principales
-
Robusto: Industrial
-
Color de la funda: Grey
-
conectividad: Corded
-
Conexión: Serial
-
Capacidad de Escaneo: 1D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability | 1D |
| Light Source | Laser |
| Depth of Field |
|
| Scan Pattern | Single Line |
| Scanning Distance | 54 ft |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Serial |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 5.5 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Product Color |
|
| Height | 7.7" |
| Width | 3" |
| Length | 5.2" |
| Weight (Approximate) | 11.82 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
USB Cable separate |
| Certifications & Standards | IP65 |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
mod-granit-1280i-honeywell-readers-datasheet.pdf 1280IFR-3SER
mod-granit-1280i-honeywell-readers-user-manual.pdf 1280IFR-3SER
honeywell-granit-1280i.pdf 1280IFR-3SER
mod-granit-1280i-honeywell-readers-datasheet.pdf MOD-GRANIT-1280I
mod-granit-1280i-honeywell-readers-user-manual.pdf MOD-GRANIT-1280I