Impresoras Honeywell 6822P103C020100
6822P103C020100
Seleccionar modelo
Key Features:
- Portable or fixed-mount configurations for versatility in use.
- Wireless printing through optional Bluetooth holder.
- Easy paper loading for up to 3-ply documents.
- Fast print speed of two pages per minute.
- Compact and lightweight design for mobility.
Specifications:
- Model Name: 6822
- Length: 38.1 cm (15")
- Width: 41.9 cm (16.5")
- Depth: 13 cm (5.13")
- Weight: 5.67 kg (12.25 lbs.)
- Operating Temperature: -20° to 60°C
- Print Speed: 2 pages per minute
- Print Width: 7.5 inch / 8.5 inch
- Paper Type: 1 to 3-ply fan fold, carbonless/NCR with adhesive tacking
- Regulatory Approvals: FCC Class B, CE mark
Características principales
-
Formato de Equipos: Mobile
-
Punto de Venta: Sí
-
Conexión: Bluetooth
-
Tecnología de Impresión: Dot Matrix
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 230 cps |
| Number of Columns | 80 |
| Maximum Print Width | 8.50" |
| Application/Usage | Mobile |
| Features | Handheld Device Holder |
| Memory | |
|---|---|
| Flash Memory | 512 KB |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Label Width | 11" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source |
|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Lead Acid |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Height | 15" |
| Width | 16.5" |
| Depth | 5.1" |
| Weight (Approximate) | 12.25 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
| Certifications & Standards |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
mod-6822-honeywell-mobile-computing-datasheet.pdf 6822P103C020100
mod-6822-honeywell-mobile-computing-user-manual.pdf 6822P103C020100
Intermec_6822.pdf 6822P103C020100
mod-6822-honeywell-mobile-computing-datasheet.pdf MOD-6822
mod-6822-honeywell-mobile-computing-user-manual.pdf MOD-6822