Impresoras de Etiquetas Datamax C82-00-48040004
C82-00-48040004
Seleccionar modelo
Características principales
-
Robusto: Industrial
-
Formato de Equipos: Desktop
-
Conexión: Serial, USB, Ethernet
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 10 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 6.61" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Real Time Clock | Yes |
| Application/Usage | Desktop |
| Features | Mirror Printing |
| Print Technology | Direct Thermal /Thermal Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 16 MB |
| Memory Technology | SDRAM |
| Flash Memory | 8 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Parallel Port | Yes |
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Screen | Yes |
| Display Screen Type | LCD |
| Cutter | |
|---|---|
| Cutter | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Sensor |
|
| Media Thickness | 10 mil |
| Maximum Roll Diameter | 8" |
| Maximum Label Width | 6.70" |
| Label Core Size | 3" |
| Ribbon Core Size | 1" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 13" |
| Width | 15" |
| Depth | 18.9" |
| Weight (Approximate) | 47 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Platform Supported | PC |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
mod-h-6210-datamax-label-printer-datasheet.pdf C82-00-48040004
mod-h-6210-datamax-label-printer-user-manual.pdf C82-00-48040004
Impresora_Datamax_H-Class_DS_EN.pdf C82-00-48040004
mod-h-6210-datamax-label-printer-datasheet.pdf MOD-H-6210
mod-h-6210-datamax-label-printer-user-manual.pdf MOD-H-6210