Escáneres de Montaje Fijo Microscan FIS-0003-0003G
FIS-0003-0003G
Seleccionar modelo
Key Features:
- High Scan Speed: Adjustable from 300 to 1000 decodes per second for exceptional speed.
- Compact Design: Measures only 1.75" x 0.85" and weighs just 2 ounces.
- Wide Scan Angle: Features a scan angle of over 70 degrees.
- Visible Indicators: Includes illuminated LEDs for performance confirmation.
- IP54 Enclosure: Provides protection against dust and water.
Specifications:
- Decodes/second: Up to 1000
- Read Range: 2 to 10" (51 to 254 mm)
- Operating Temperature: 0° to 50° C (32° to 122°F)
- Storage Temperature: -50° to 75° C (-58° to 167°F)
- Weight: 2 oz. (57 g)
- Protocols: Supports RS-232, RS-422/485, Keyboard Wedge, USB
- Housing: IP54 rated
- Warranty: Check manufacturer for details
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Light Source | Laser |
| Scan Rate | 1000 scan/s |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Fixed Mount |
| Height | 0.9" |
| Width | 1.8" |
| Depth | 1.8" |
| Weight (Approximate) | 2 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
USB Cable separate |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
ms3-laser.pdf FIS-0003-0003G
ms3-laser.pdf MOD-MICROSCAN-MS-3-LASER