| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported | Notebook |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 17.4 V DC |
| Maximum Output Current | 4 A |
| Battery Information | |
|---|---|
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Battery Size Supported | Proprietary Battery Size |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2.9" |
| Width | 7.1" |
| Weight (Approximate) | 2.65 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Features | LED Indicator |
| Compatibility |
Getac Batteries:
|