| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Handheld Device |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB Type C |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.5" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 2.4" |
| Weight (Approximate) | 4.80 oz |
gj-catalog-vol22.pdf 7160-1659-00