| Battery Information | |
|---|---|
| Application/Usage | Tablet PC |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Maximum Battery Recharge Time | 3 Hour |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3.3" |
| Width | 0.9" |
| Depth | 6" |
| Weight (Approximate) | 12.80 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Panasonic Toughbook G2 Tablet PC |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |