| Battery Information | |
|---|---|
| Application/Usage | Barcode Scanner |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 570 mAh |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 0.9" |
| Width | 5.4" |
| Depth | 7.4" |
| Weight (Approximate) | 4.59 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Honeywell 8675i Wearable Scanner |