Impresoras de Etiquetas Zebra ZE51143-L010000Z
ZE51143-L010000Z
Seleccionar modelo
Características principales
-
RFID: Sí
-
Robusto: Industrial
-
Conexión: Serial, USB, Ethernet, Bluetooth
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 14 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 300 |
| Maximum Print Length | 100" |
| Maximum Print Width | 4.09" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Real Time Clock | Yes |
| Application/Usage |
|
| Features | LCD Display |
| Mobile Device Printing | Yes |
| Character Sets |
|
| Connectivity Technology | Wired & Wireless |
| Print Technology | Direct Thermal /Thermal Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 512 MB |
| Flash Memory | 512 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB Host | Yes |
| USB | Yes |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 4.1 |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Screen | Yes |
| Screen Size | 4.3" |
| Display Screen Type | LCD |
| Touchscreen | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Sensor |
|
| Media Thickness | 9.84 mil |
| Maximum Label Width | 4.49" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Frequency |
|
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 31°F (-0.6°C) - 104°F (40°C) |
| Operating Relative Humidity | 20% - 95% |
| Storage Temperature | -40°F (-40°C) - 160°F (71.1°C) |
| Storage Relative Humidity | 5% - 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 11.8" |
| Width | 9.6" |
| Depth | 14.9" |
| Weight (Approximate) | 33.95 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Power Cable Localization | US |
| Platform Supported | PC |
| Certifications & Standards |
|
| Energy Star | Yes |
ze511-ze521.pdf ZE51143-L010000Z
ze511-ze521.pdf MOD-ZE511