| Product Information | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 1000 lb |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black Powder Coat |
| Product Material | Steel |
| Height | 24" |
| Width | 24.25" |
| Depth | 27.63" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Middle Atlantic WRK Racks |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD |