Accessories Zebra CRD-TC7X-CVCD1-01
CRD-TC7X-CVCD1-01
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Wireless Charging Technology | No |
| Synchronizing Capability | No |
| Device Supported | Handheld Computer |
| Number Of Devices Charged Simultaneously | 1 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless Technology | No |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Proprietary Interface |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 4.5" |
| Width | 6.1" |
| Depth | 8.1" |
| Weight (Approximate) | 1.19 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Zebra Handheld Computers:
|