MC3330XR RFID SE4770 2D 29 Key GMS
MC333U-GJ2EG4US-1SKT
Select model
Key Features
- Outstanding RFID Performance: Capture tags from up to 19.7 feet for maximum efficiency.
- Integrated Scanning: Scan both RFID tags and barcodes with Zebra's PRZM Intelligent Imaging technology.
- Rugged Design: Withstands drops of 5 ft. and features IP54 sealing for durability.
- Long-lasting Battery: Standard 7000mAh battery for extended use without frequent changes.
- User-Friendly Interface: Large touchscreen and physical keypad cater to various input preferences.
Specifications
- Physical Characteristics:
- Dimensions: 6.45 x 2.95 x 8.31 in.
- Weight: 24 oz. (680 g) with handstrap
- Display: 4-inch (800 x 480) color display with Corning Gorilla Glass
- Performance:
- CPU: Qualcomm Snapdragon™ M 660 octa-core 2.2 GHz
- Operating System: Android 11, upgradeable to Android 14
- Memory: 4 GB RAM, 32 GB Flash
- Power:
- Battery: Rechargeable 7000mAh Li-Ion with quick charge capability
- Drop & Environmental Standards:
- Drop Resistant: 5 ft. / 1.5 m
- IP Rating: IP54 for dust and splash resistance
- Connectivity:
- Wireless: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac and Bluetooth v5.0
Main Features
-
RFID: Yes
-
Operation System: Android
-
Range: Standard Range
-
Keyboard: 29 Key Numeric
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Scanner Range | Standard Range |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 4 GB |
| Flash Memory | 32 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 4" |
| Screen Mode | WVGA |
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Number of Keys | 29 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Android |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Gun |
| Height | 6.5" |
| Width | 3" |
| Weight (Approximate) | 1.50 lb |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 12 Month |
mc3330xr.pdf MC333U-GJ2EG4US-1SKT
mc3330xr.pdf MOD-MC3330XR