| Fan Information | |
|---|---|
| Number of Fans | 1 |
| Maximum Airflow | 96 CFM |
| Noise Levels (A-Weighted) | 43 dB(A) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Maximum Fan Diameter | 4.75" |
| Fan Height | 4.75" |
| Fan Width | 4.75" |
| Fan Depth | 1.50" |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Video Mount Products DVR Lockboxes:
|
| Application/Usage | DVR |