Access Point: Class 2 Bluetooth, 10m (33´), up to 7 scanners can be connected, RS232/USB/KBW/IBM (cables sold separately)
AP-010BT-V7N
| Technical Information | |
|---|---|
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11n |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 2.1 |
| Frequency Band | 2.40 GHz |
| Wireless Transmission Speed | 1 Mbit/s |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| VGA | No |
| HDMI | No |
| USB | Yes |
| Powerline | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.1" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 2.33 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
honeywell-1450g-voyager.pdf AP-010BT-V7N