2D Barcode Scanner (Black - SE4720)
E384627
Select model
Main Features
-
Connection: USB
-
Scanner Capability: 1D, 2D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Plug-in Card |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
1D :
|
| Scan Engine Model | SE4720 |
| Image Sensor Type | CMOS |
| Scanning Distance | 30" |
| Field of View (Horizontal) | 48° |
| Field of View (Vertical) | 30° |
| Reading Angle (Skew) | 48° |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Supply Included | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Modular |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 1.4" |
| Width | 4.7" |
| Depth | 0.8" |
| Weight (Approximate) | 1.13 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
|
| Application/Usage |
|