| Product Information | |
|---|---|
| Withstand Drop Height | Upto 72" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Rubber |
| Durability | Drop Resistant |
| Height | 7.6" |
| Width | 3.7" |
| Depth | 1" |
| Weight (Approximate) | 2.56 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Mobile Computer |
| Brand Compatibility | Elo |
| Compatibility |
Elo - M60, M60C |